Outsourcing

Naše oddělení účetnictví a účetního poradenství se stará o více než 200 klientů, kterým poskytuje komplexní účetní servis, konsolidaci účetních závěrek a reporting. Jsme leader na trhu a máme jednu z největších externích účtáren v ČR. S námi budeš mít z první ruky informace o novinkách v účetnictví, budeš se moci účastnit seminářů, kurzů a školení (jako náš zaměstnanec budeš mít nárok až na 11 dní školení ročně). Díky různorodosti klientů poznáš více účetních systémů, se kterými se naučíš pracovat.

Kdo jsou naši klienti?

Portfolio našich klientů je rozmanité, proto můžeš zároveň pracovat na start-upu, výrobní společnosti, komunikačních firmách, bance nebo FMCG. Naši klienti jsou například: O2, L’Oréal, Amazon, Ebay, KB Real Estate, atd.

Jaká by byla náplň tvé práce?

  • Účtovat tuzemské/zahraniční klienty – podle zakázky využiješ i cizí jazyk
  • Vytvářet tuzemské i zahraniční platební příkazy
  • Připravovat účetní závěrky a zpracovávat DPH
  • Podílet se na uzavírání a předávání účetnictví
  • Připravovat podklady pro měsíční uzávěrky

Samozřejmě i u nás platí, že se náplň práce liší podle pozice. Pokud hledáš práci na pozici odborníka, budeš mít na starosti složitější úkoly a zakázky, než třeba člověk na pozici junior účetní.

POZNEJ ALČU Z NAŠEHO ÚČETNÍHO ODDĚLENÍ:

Alena má několik let zkušeností v oblasti účetnictví a účetního poradenství. Zaměřuje se především na outsourcing účetních služeb a účetní poradenství včetně implementace účetních systémů. Díky dřívějšímu působení v oblasti auditu má také praktické znalosti lokálních a mezinárodních účetních standardů. Je zapsána v Komoře certifikovaných účetních České republiky a má diplom z mezinárodních standardů účetního výkaznictví. Vystudovala Provozně ekonomickou fakultu na České zemědělské univerzitě v Praze.

Alena Manová
Alena Manová, Senior Manažerka oddělení outsourcingu

Alčo, čím je pro tebe společnost Mazars jiná, než ostatní firmy?

Jsem v Mazars už několik let, za tu dobu jsem v rámci jedné firmy vystřídala prakticky tři zaměstnání (v oddělení auditu, pak jako senior auditor ve Francii a zpět v ČR v oddělení účetnictví a outsourcingu). Prošla jsem dvěma odděleními od úplného začátečníka až po pozici manažera, kde v současné době vedu dva týmy s portfoliem více než 60 firem. V průběhu mého působení v Mazars se společnost proměnila z kabinetu o celkovém počtu cca 40 zaměstnanců na společnost čítající více než 250 hlav, i přes to se přístup k zaměstnancům nezměnil. Pořád je možnost veškeré problémy diskutovat, a to i s nejvyšším vedením. Všichni si tykáme, neexistuje „striktní diferenciace“ dle pracovních pozic. Jsme schopní spolu mluvit, pracovat i podnikat mimopracovní aktivity bez ohledu na pracovní zařazení a oddělení. Tím je pro mě Mazars jiný, tím, že jsme „parta“. Životní zkušeností, ať už pracovní nebo soukromou jsem dospěla k názoru, že „všechno je vždycky o lidech“, a proto v Mazars setrvávám tak dlouho.

Jaké byly tvé začátky v Mazars?

Nastoupila jsem do Mazars hned po škole jako elév v oddělení Auditu. Bylo to první zaměstnání na plný úvazek od ukončení vysoké školy. Vstřebání všech potřebných dovedností pro provádění finančního auditu. Možnost navštívit podniky s různou ekonomickou činností a možnost vidět „jak to kde chodí“  – návštěvy interních účtáren, controllingu, provozu, skladů. Pohovory se zaměstnanci (účetní, finanční ředitelé, controlling). Možnost využití jazykové vybavenosti na denní bázi (francouzština, angličtina). Ten první rok mi poskytl velký rozhled o tom, jak to ve skutečnosti ve firmách funguje.

Co tě baví na tvém oboru?

Nikdy vlastně přesně nevím, co budu dělat, když ráno přijdu do práce. I přes nějaký plán, který v předchozí den mám, přichází nové podněty, požadavky či problémy, které je třeba řešit. Přináší to samozřejmě i vypjaté situace a stres, ale moje práce tak nikdy není jednotvárná.

Zjisti více